نوشته شده توسط : مینوش

در زمان چین باستان هنری به نام تفسیر تفاله چای رواج داشت که در آن اساتید و افراد اهل فن پس از تمام شدن چایی که در فنجان های زنگوله شکل نوشیده شده بود

وسایل مورد نیاز برای فال قهوه

۵-شکر یا قند

شکر یا قند برای از بین بردن تلخی قهوه مورد استفاده قرار می گیرند.

طریقه درست کردن قهوه
به اندازه هر نفر یک قاشق پر مربا خوری قهوه در قهوه جوش ریخته و به اندازه هر یک قاشق قهوه یک فنجان قهوه، آب و برای از بین بردن تلخی آن به اندازه هر تعداد قاشق قهوه نصف آن شکر اضافه کنید.

فالگیر قهوه مخلوط ایجاد شده را به خوبی هم زده و سپس روی حرارت بگذارید. این نکته را مورد توجه داشته باشید که حرارت کاملا ملایم باشد و باید قهوه را چند باری هم بزنید تا کف بالای آن جمع شود که به کف ایجاد شده خامه قهوه گفته می شود فال قهوه با اسم شخص در این لحظه قهوه جوش را از روی آتش بردارید و طوری در فنجان ها بریزید که به طور یکسان در تمام فنجان ها خامه قهوه هم ریخته شود.

۲-قهوه جوش

قهوه جوش باید دارای شکلی ساده و جادار و دهانه ای تنگ و جنسی فلزی باشد. هرچی قهوه جوش قدیمی تر و کهنه تر باشد بهتر فالگیر قهوه است.

۳- فنجان و نعلبکی

فنجانهای خیلی کوچک برای گرفتن فال قهوه مناسب نسیتند. برای انجام فال قهوه از فنجان هایی که ابعادی متوسط و شکلی ساده و لبه ای بلند دارند استفاده می شود.

۴-آتش

نوع آتش از اهمیت زیادی برخوردار نمی باشد اما ترجیحا اگر آتش طبیعی با سوختن ذغال و هیزم باشد بهتر است.

۲ ) ته فنجان معرف گذشته , میانه فنجان معرف حال و لبه فنجان نمایانگر اینده است.

آیا فال آنلاین قهوه صحت دارد ؟

نباید از یاد ببریم که اسلام دین تعقل و اندیشه است. ما معتقدیم که سرنوشت انسان نه در کارت های رنگارنگ تاروت و نه در صفحه های برنجی با تصاویر عجیب و غریب و نه در بین تفاله قهوه رقم نمی خورد.

با نگاه کردن اشکال بالا و پایین خط،معنای آنها را از لیست پایین دریابید. اشکالی که در نعلبکی قهوه آشکار می شود همیشه عینآ مانند اشکال جدول نیست.کسی که فال آنلاین قهوه می گیرد باید اشکال نعلبکی را به اشکال جدول تشبیه کند.

معنی نماد ها در فال قهوه

مطالعه کتاب هایی که در آن به معنای نمادها و نشانه ها می پردازد، می تواند در یافتن و تعبیر این نشانه ها موثر باشد. در ادامه معنای تعدادی از نمادها و نشانه ها ذکر شده است.

فال آنلاین قهوه اشکال بالای خطی که ذهنی کشیدیم مؤثرتر،اشکال پایین خط هم کم تأثیرترند. به همین شکل،اشکال راست و چپ هم به گونه های متفاوت تعبیر می شود. تعبیر یک شکل متفاوت تر از بقیه اشکال است.

فال قهوه

فال بینی با قهوه به خصوص در میان اهالی یونان، ایران فالگیر قهوه ارمنستان، روسیه و یوگوسلاوی رواج دارد. فال‌گیری با قهوه در کشورها و مناطق جهان راه و رسم‌های گوناگونی دارد، ولی عموماً به این ترتیب است که بخشبیشتر مایع قهوه را می‌نوشند و مخلوط غلیظی از قهوه و آب در ته فنجان می‌ماند. فنجان را روی نعلبکی برمی‌گردانند.

این شیوه بعد ها در نزد اعراب و با استفاده از تفاله ‌ی قهوه مرسوم شد. نخستین کسانی که قهوه را کشف نمودند اعراب بودند. فال قهوه با اسم شخص آنها ابتدا قهوه را بدون بو و به صورت خام دم می‌ کردند که در نتیجه نوشیدنی رقیقی همانند چای سبز تولید می شد که امروزه آن را با اسم قهوه ی سبز می شناسند. فالگیر قهوه سالها بعد، آنها شیوه‌ی تهیه قهوه‌ی خود را تغییر دادند به این صورت که ابتدا قهوه را برشته، آسیاب و سپس دم می کردند.

پس از مدتی آن را برمی‌دارند و فال گیر به شکل‌هایی فال تضمینی قهوه که در ته فنجان درست شده نگاه می‌کند و با اشاره به شکل‌ها که آن‌ها را به انسان و حیوان و درخت و چیزهای دیگر تشبیه می‌کند. نکاتی را در مورد زندگی و گذشته و حال و آیندهٔ کسی که قهوه را خورده بیان می‌کند.

فال قهوه چیست ؟

فال قهوه آنلاین تفاله های باقی مانده در ته فنجان را مورد بررسی قرار می دادند و به دلیل نزدیکی اشکال تشکیل شده به حروف و کلمات چینی آنها را تفسیر می کردند. فال قهوه با اسم شخص این افراد بر این باور بودند که می‌توان با خواندن اشکال ته فنجان، آینده را پیش بینی کرد.

نحوه نیت کردن و گرفتن فال قهوه

پس از نوشیدن قهوه نعلبکی را بر روی فنجان گذاشته، نیت کنید و سپس به آرامی فنجان و نعلبکی را باهم برگردانید. پس از گذشت چند دقیقه باقی مانده قهوه در فنجان خشک شده و فال شما ظاهر می شود. فنجان را روی دست راست خود بگیرید، با قطر فرضی آن را به ۴ بخش تقسیم کنید، حال هر تکه شامل علائم نمادینی می باشد که می توانید آنها را با سمبل های مصور سایت نیک صالحی تعبیر کنید.

تقسیمات زمان در فال قهوه
از نظر تقسیمات زمانی دو روش کلی وجود دارد که با کسب تجربه کافی می توانید روش مناسب برای خود را تشخیص دهید. این دو روش شامل موارد زیر می باشد.

۱) لبه فنجان معرف زمان حال، قسمت میانی معرف اینده نزدیک ( کمتر از ۶ ماه ) و ته فنجان معرف اینده دور می باشد.

۱- قهوه

قهوه لازم برای فال بینی قهوه ای مخصوص می باشد که می بایست مقداری ناخالصی یا دُرد را به اندازه لازم دارا باشد. قهوه ای که برای گرفتن فال قهوه مورد استفاده قرار می گیرد قهوه ترک می باشد.

در حقیقت از زمان اعراب به تفسیر نشانه های باقیمانده از قهوه در ته فنجان، فال قهوه گویند.

فال قهوه این خود ما هستیم که سرنوشت خود را آن گونه که خواهد بود با اعمال و رفتارها و تصمیمات مختارانه مان رقم می زنیم. البته اراده خداوند و قضای او هم در بالاتر از هر اراده و عزمی بر همین امر تعلق گرفته است.پس چه بهتر که زندگیمان را از مدار عقلانیت و شریعت خارج نسازیم و به سمت بیراهه های خطر نکشانیم.

شما همچنین می توانید علاوه بر فال قهوه با مراجعه به فال کارت که یک فال جدید ارائه شده از سایت نیک صالحی می باشد هم آشنا شوید و فال خود را با این روش هم امتحان کنید.:: بازدید از این مطلب : 40
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 25 مرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

چه زمانی می توان متادون استفاده کرد؟

برای افراد مبتلا به سرطان بدخیم هستند یا بیماری قلبی یا دیابت خیلی شدید دارند و توان بدنی ضعیفی دارند و امکان سم زدایی ندارند (یعنی نمی‌توانند تریاک و یا هروئین را ترک کنند)، داروی متادون را جایگزین ماده مصرفی بیمار می‌کنند. البته متادون این کار تنها با تجویز پزشک متخصص ترامادول تحت شرایط خاص انجام می گیرد.

فقط وقتی از این قرص به منظور ترک اعتیاد استفاده می شود که فرد بیمار از نظر سنی و قدرت جسمانی قادر به ترک مثلاً تریاک یا هروئین نباشد.


نحوه مصرف قرص کلونازپام

– مصرف الکل همراه با کلونازپام عوارض خطرناکی در پی دارد لذا در صورت مصرف اخیر الکل یا فرآورده های الکلی حتما به پزشک خود اطلاع دهید.


متادون چیست ؟

این قرص داروی مخدر صنعتی است که غالباً به آلپرازولام عنوان داروی نگهدارنده برای مهار اعتیاد به هروئین و دیگر مواد مخدر افیونی به کار می‌رود.

از این رو قصد داریم تا در این مقاله به بررسی نشانه های اعتیاد به این قرص و شناخت افراد مبتلا به سوء مصرف قرص متادون بپردازیم تا بتوانیم هر چه زودتر به درمان و نجات زندگی آنها کمک کنیم.

مصرف این قرص بدون تجویز پزشک به شدت اعتیاد آور بوده و این روزها شاهد گسترش سوء مصرف جوانان به داروی اعتیادآور این قرص هستیم.


خرید حشیش

خرید حشیش با علائمی مثل افسردگی و بی اشتهایی و … همراه است که این علائم ۲۴ -۷۲ ساعت بعد از آخرین دوز مصرفی شروع می‌شوند

اعتیاد به این مخدر بیشتر یک بیماری ذهنی است و برای ترک آن بهتر است از روش های رفتار درمان شناختی استفاده شود تا فرد بتواند به ذهن خود غلبه کنند.

کشورهای افغانستان، مراکش و پاراگوئه به ترتیب کشورهایی هستند که بیشترین میزان تولید و خرید حشیش در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

این علائم در هفته اول شدت بیشتری دارد اما به مرور کم می‌شود و معمولا تا دو هفته ادامه پیدا می‌کند.

همچنین باید توجه داشت که هیچ دارویی برای حشیش وجود ندارد. اما متخصصین ویاگرا روانپزشکی برای کنترل علائم ترک از داروهای ضد افسردگی و اضطراب استفاده می‌کنند.

در گذشته هندی‌ها به مجرمان سیاسی که نمی‌خواستند اعدامشان کنند بنگ می‌خوراندند به این ترتیب عقل آن‌ها زایل می‌شد.

جنگل‌های زیادی در آمریکای جنوب به دلیل کشت شاهدانه تخریب شده‌اند. خرید حشیش به ترکیبات شیمیایی نیاز ندارد.

این در حالیست که استرالیا، آمریکا و کانادا پرمصرف‌ترین کشورها در زمینه مصرف مواد مخدر هستند.


قرص ویاگرا چیست ؟

برای اکثر بیماران، از قرص ویاگرا ۵۰ میلی گرمی استفاده می شود. این قرص ویاگرا را می توان ۳۰ دقیقه تا ۴ ساعت قبل از شروع فعالیت جنسی آغاز کرد، اما بهترین زمان پیشنهادی برای استفاده از آن یک ساعت است.

قرص ویاگرا را تنها یک بار در طول ۲۴ ساعت می توان استفاده کرد. بیشترین مقدار این قرص ۱۰۰ میلی گرم و کمترین مقدار آن ۲۵ میلی گرم است.


خرید قرص ویاگرا

قرص ویاگرا را دقیقاً همانطور که برای شما تجویز شده مصرف کنید. تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید.

دلیل محبوبیت این دارو عوارض نسبتا کم، سهولت استفاده و کارکرد مناسب آن در رابطه جنسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

با تحریک جنسی، نیتریک اکسید توسط سیستم عصبی در بافت نعوظ کننده آلت جنسی آزاد می شود. نیتریک اکسید، آنزیمی را که تولید سیکلیک گوانوزین مونوفسفات پیغام بر (cGMP) می کند، تحریک می کند.


-به دلیل عوارض ناشی از کلونازپام برای جنین ،درصورتی که قصد بارداری یا شک به بارداری دارید حتما پزشک خود را جهت تغییر دارو مطلع سازید و در زمان مصرف این دارو از روش مناسب جهت پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.

-در ابتدای شروع درمان بیماری صرع با کلونازپام ممکن است تعداد یا نوع حملات تشنج کمی تغییر کند اما نگران نباشید زیرا به مرور این مشکل برطرف می شود.

لذا احتیاطات لازم را رعایت کنید و با پزشک خود در تماس باشید.


-مصرف کلونازپام در طولانی مدت ممکن است موجب ایجاد تحمل نسبت به این قرص در بدن شما شود. در این حالت دارو به اندازه ی قبل اثرگذار نخواهد بود.


خرید کلونازپام

کلونوپین یک نام تجاری برای داروی خرید کلونازپام است. این قرص ، بهترین قرص خواب‌آور و آرام‌بخش بوده و از دسته بنزودیازپین‌ها است که بر نحوه عملکرد مواد شیمیایی مغز تأثیر می‌گذارند.

افرادی که از خرید قرص کلونازپام استفاده می‌کنند، گاهی از نظر جسمی و روانی به این قرص اعتیاد پیدا می‌کنند.


خرید متادون اصل

خرید متادون ارزان هم مستقیما توسط بیماران استفاده می شود و هم متاسفانه در بسیاری از مراکز درمان اعتیاد از آن به عنوان نگهدارنده برای ترک هروئین و ترک تریاک استفاده می کنند که باید بدایند

نیمه عمر این شبه مخدر طولانی از سایر مخدرها می باشد و جالب است بدانید ۵ الی ۱۰ گرم آن معادل ۷ الی ۸ گرم تریاک و ۲ الی ۳ گرم هروئین می باشد.


روش مصرف حشیش چیست ؟

حشیش به صورت تدخینی مصرف می‌شود، به وسلیه چپق، قرار دادن روی قاشق داغ، چلیم یا سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کشور افغانستان نوعی نوشیدنی از مخلوط مواد مختلف با روغن شاهدانه مصرف می‌کنند که تاثیراتش با روش تدخینی بسیار متفاوت است و حتی مدت اثر بیشتری دارد.

اثرات نشئگی حشیش با تدخین در مدت کوتاه چند دقیقه ای ظاهر می‌شود و بعد از سی دقیقه به اوج می‌رسد و بین دو تا چهار ساعت دوام دارد.

شایع ترین شیوه مصرف این مخدر تدخین با سیگار (نیکوتین) و تنباکو است که به آن سیگاری، ناخن (NAIL) و JOINT می‌گویند.


ترامادول چیست؟

ترامادول مانند مورفین عمل می‌کند، در مغز به گیرنده‌های اپیوئیدی متصل و باعث ایجاد تسکین می‌شود، ولی برخلاف ماده مورفین باعث هوشیاری و در نتیجه فعالیت بیشتر می‌شود.

خرید قرص ترامادول که یک داروی  اپیویید است با نام‌های تجاری پیرالژین ، بایومادول ، ترامادل ، ترامد و ترامال به بازار عرضه شده و یک داروی ضد درد است که برای تسکین دردهای متوسط تا شدید تجویز می‌شود.

این دارو توسط شرکت آلمانی گروننتال Grünenthal در دهه ۱۹۷۰ با نام تجاری ترامال Tramal ساخته شد. گروننتال در سال‌های بعد حق تولید ترامادول را به شرکت‌های متعددی در سراسر دنیا واگذار کرد.

بسیاری از مراجعین به کلینیک ترک اعتیاد آکسون همین سرخوشی و هوشیاری دلیل مصرف خود اعلام کردند.


خرید قرص ترامادول ۱۰۰

ترامادول یک آنالوگ صناعی کدئین و آگونیست ضعیف گیرنده است بخشی از اثر ضد دردی دارو با مهار باز جذب توراپی نفرین و سروتونین صورت میگیرد.

عوارض شایع؛ تهوع، استفراغ، گیجی، خشکی دهان، خواب آلودگی و سر درد است. یک متابولیت فعال دارو تا چهار برابر قوی تر از خود است خرید قرص ترامادول دوز حداکثر توصیه شده ۴۰۰ میلی گرم است.

خرید قرص ترامادول متاسفانه علیرغم بخش نامه ها و دستورالعمل ها، پخش بی رویه تهدیدی جدید تبدیل شده است. در تجویز خوراکی ۶۸% و در تزریق عضلانی ۱۰۰% قابل وصول است.:: بازدید از این مطلب : 94
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 11 مرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

دلگرم : مصطکی از گیاهان دارویی ایران بوده که در واقع شیره ایی از درخت مصطکی است. خواص و فواید درمانی گیاه مصطکی عبارتند از: تقویت قلب و اعصاب، سردی کبد، تقویت حافظه، رفع گرفتگی گوش و …

بیشتر بخوانید :

بهترین تغذیه در دوران قاعدگی از نظر طب سنتی ایران

۷ راهکار اساسی برای داشتن یک تغذیه سالم با درآمد ماهانه کم

موارد احتیاطی و منع مصرف
استفاده از گیاه و روغن مصطکی برای زنان باردار و شیرده و کودکان با احتیاط همراه باشد.
از دیگر عوارض جانبی این گیاه ایجاد آلرژی و حساسیت برای برخی افراد می باشد.
تداخل دارویی

از مصرف زیاد و خود سرانه با دارو‌های شیمیایی پرهیز گردد.

نکات بیشتر درباره گیاه مصطکی
از گیاه مصطکی در مصر باستان به منظور مومیایی کردن اجساد استفاده می شده است.
امروزه همچنان از صمغ گیاه مصطکی به عنوان عطر و طعم دهنده در نوشیدنی‌ها و آدامس‌های یونانی استفاده می‌ گردد.
اگر مصطکی با اتر مخلوط شود، نرم شده و از آن ممکن است برای پر کردن حفره دندان استفاده گردد زیرا به مرور زمان اتر تبخیر شده و ماستیک منجمد در داخل حفره باقی میماند.
گیاهان دارویی همواره در سلامتی انسان نقش بسیاری داشته اند اما مصرف بیش از حد آن ممکن است خطرات و عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
گیاه مصطکی : خواص و کاربرد جادویی روغن گیاه مصطکی

خواص درمانی گیاه مصطکی
طبع مصطکی گرم و خشک است.

تقویت قلب و اعصاب: یکی از مهم ترین خواص و فواید درمانی گیاه مصطکی تقویت قلب و اعصاب می باشد. در صورت داشتن احساس ناراحتی در ناحیه‌ی قلب می توان از مصطکی استفاده نمود. بدین منظور دو گرم مصطکی را خوب جویده و بعد از نیم ساعت فرو داده شود.
تقویت حافظه: مصطکی باعث تقویت حافظه می گردد. به همین منظور دو گرم مصطکی را همراه دو گرم کندر بجوید.
رفع گرفتگی گوش: از دیگر خواص و فواید درمانی گیاه مصطکی رفع گرفتگی گوش می باشد. برای رفع این مشکل 10گرم مصطکی را با نصف فنجان آب و روغن زیتون جوشانده و سپس یک قطره‌ از آن در گوش چکانده شود. همچنین در صورت تورم گوش می توان آن را جوشاند و سپس سه قطره، سه بار در روز در گوش چکانده شود.
تسکین سرفه‌: مصطکی را با یک فنجان آب جوش دم نموده و میل گردد.

مصطکی چیست؟

مصطکی با نام علمی Pistacia lentiscus L و نام عمومی mastic tree از خانواده ی پسته می باشد. مصطکی شیره زرد رنگی است که در اثر شکافی از درخت مصطکی به وجود می آید.
درخت مصطکی دارای ارتفاع ۳ متر، برگ های همیشه سبز، گلهای سبز و قرمز، میوه ی کوچک کروی قرمز(که پس از رسیدن سیاه رنگ می شود.) می باشد.
این درخت در آفریقای شمالی و در بعضی از جزایر یونان که به نام جزایر مصطکی معروف می باشند، انتشار دارد و بومی مناطقی با آب و هوای مدیترانه ای است.
گیاه مصطکی و تمام عوارض و خواص این گیاه جادویی
نوع مرغوب مصطکی در کتاب مخزن الادویه عقیلی خراسانی ذکر شده و بهترین آن سفید، خوشبو، صاف و شفاف و کمی شیرین است که در هنگام جویدن به دندان نمی چسبد و ساییده نمی شود و دیگر اینکه از خود درخت تراوش شده باشد نه اینکه با خراش بیرون آمده باشد و هرچه بزرگ تر کیفیت آن بهتری است.

مصطکی که در بازار دیده می شود به شکل قطعات اشکی بیضی، سخت و کوچک در ابعاد یک نخود، زردرنگ، نیم شفاف و معطر می باشد. مصطکی در الکل کاملا حل نمی شود ولی در اتر و اسانس تربانتین کاملا محلول است. مصطکی وقتی جویده شود زیر دندان نرم شده و طعم معطری احساس می گردد.

کلمه mastic از لغتی یونانی به معنای به جویدن یا هم ساییدن دندان ها مشتق شده است. مصطکی در فارسی به نام‌های رماس، رماست، کِیَه و در کتاب‌های طب سنتی با نام‌های مصطکی، مصطکی رومی، کندر رومی، مستکی، علک رومی ذکر شده است.

 

رفع بوی بد دهان: به منظور برطرف کردن بوی بد دهان، دو گرم مصطکی و پنج گرم مشک را دم نموده و بعد از غذا میل گردد.
رفع بی‌خوابی: از دیگر خواص و فواید درمانی گیاه مصطکی رفع بی‌خوابی می باشد. برای حل این مشکل دو گرم مصطکی با یک فنجان عرق بهار نارنج میل گردد.
درمان سل: برای درمان سل از دم کرده‌ی مصطکی استفاده گردد.
آرامبخش قلب: برای آرامبخش قلب دو گرم از مصطکی را در دهان جویده و روی آن نصف استکان فنجان عرق نسترن میل گردد.
رفع تورم پشت پاها: مصطکی باعث رفع تورم پشت پاها می گردد. به همین منظور سه گرم مصطکی و یک گرم مرمکی دو مرتبه در روز با آب میل گردد.
رفع سردی کبد: رفع سردی کبد از دیگر خواص و فواید درمانی گیاه مصطکی می باشد. به مقدار یک قاشق چای‌ خوری صمغ را در یک لیوان آب‌ جوش ریخته و پس آن را سرد شدن میل گردد.
رفع یبوست: چهار گرم مصطکی، چهار گرم هلیله‌ی کابلی، چهار گرم برگ سنا، چهار گرم تخم رازیانه، یک گرم پودر هل کوبیده و دو گرم پودر زنجبیل را با هم مخلوط نموده و بعد از غذا میل گردد.

تقویت هوش
رفع آثار آفتاب سوختگی
پاک کردن آرایش
رفع التهابات و سوختگی ها
رفع سوزش پای نوزادان
ضد میکروب
ضد سرطان
طریقه تهیه و مصرف گیاه مصطکی
مصطکی به سه صورت جوشانده، مصرف خوراکی و روغن استفاده می شود.

روش تهیه مصطکی: صمغ مصطکی ۱۵ گرم، قند سفید کوبیده ۳ کیلوگرم. ابتدا قند را در ۲۵۰ گرم گلاب حل کرده و جوشانده به قوام آورند و پس از آن مصطکی را اضافه نموده و مخلوط گردد و مجموع را روی سنگی ریخته، پس از برش زدن آن می توان هر بار حدود ۱۰ گرم مصرف نمود.

ترکیبات شیمیایی موجود در گیاه مصطکی
ترکیبات شیمیایی موجود در گیاه مصطکی عبارتند از: حدود ۹۰ درصد اسید ماستیسیک، اسید ماستیکولیک، اسید ماستیکورزین و اسانس

گیاهان دارویی که برای رفع یبوست موثرند عبارتند از: شیر خشت، سیاه دانه، تربچه و …
خواص درمانی روغن مصطکی برای پوست و مو
خواص درمانی روغن مصطکی برای پوست و مو اثبات شده است. مالیدن این روغن به پوست باعث درمان موارد زیر می گردد.

ضد آفتاب طبیعی در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید
شفاف تر شدن و نرم شدن پوست
جلوگیری از تورم پوست
التیام سوختگی‌ها
گیاه مصطکی : خواص و کاربرد جادویی روغن گیاه مصطکی

خواص مصطکی در طب سنتی
خواص مصطکی در طب سنتی عبارت است از:

رفع مشکلات لثه: در صورتی که گوشت لثه‌ها از بین رفته و سست شده است، هر روز مقدار کمی مصطکی جویده تا پای دندان‌ها گوشت آورده و لثه‌ها سالم و محکم شوند.
درمان اسهال کودکان : مصطکی برای اسهال کودکان که در آستانه ی دندان درآوردن هستند مفید می باشد. به همین منظور از مقداری جوشانده ی آن استفاده گردد.
از بین بردن درد چشم: برای رفع این مشکل آن را در گلاب حل کرده، سپس گرم نموده و بعد پنبه‌ای را در این محلول نرم برده و روی پلک چشم گذاشته شود.
تسکین درد مفاصل و شکستگی استخوان: روغن زیتون را با روغن کرچک مخلوط نموده و در محل درد گذاشته شود، سپس گرد آن روی موضع پاشیده شود.
رفع سرفه‌های سرد: جوشانده‌ی آن باعث رفع سرفه‌های سرد می گردد.
درمان مالیخولیا: بوییدن صمغ باعث درمان مالیخولیا می گردد.
درمان زخم معده‌، زخم اثنی‌عشر و زخم‌روده
تقویت کننده‌ی اعضای بدن
درمان بیماری‌های قارچی
رفع خونریزی سینه
درمان مشکلات ریه
درمان وبا
خواص بی نظیر روغن مصطکی
خواص روغن مصطکی عبارت است از:

بهبود بخشیدن معده، کبد، ورم روده: مخلوط روغن زیتون و مصطکی برای معده، کبد، ورم روده مفید می باشد.
محکم کردن دندان‌ها و لثه‌ها: مزه‌مزه کردن روغن مصطکی برای محکم کردن دندان‌ها و لثه‌ها سودمند است.
درمان غده‌های سرطانی
رفع غده‌های سرطانی معده
پیشگیری از کرم خوردگی دندان‌ها
التیام سوختگی پوست
عطر وطعم دهنده غذا:: بازدید از این مطلب : 45
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

 طریقه مصرف برای چاقی صورت در نظر داشته باشید پودر و مکمل ها صدمه بسیاری به دستگاه گوارش و کبد میزنند

روش صحیح استفاده از روغن خراطین بدنسازان 

در ابتدا حسابی ورزش کنید مثل خرید دیلدو همیشه ( مثال : شکم ) و تمریناتی که مربی برای ” شکم ” به شما داده را درست و با تمام توان انجام دهید

سپس بدن خود را بشویید را روی شکم و با حوصله کامل ماساژ دهید تا جذب شود

سپس از کمپرس سرد استفاده کنید ( توضیح ” کمپرس سرد ” در روش استفاده برای لب توضیح داده شده)

نکات مهم برای بدنسازان

حتما از کمپرس سرد استفاده کنید

حتما بزارید ۲۴ ساعت روی پوست باقی بماند نشویید

حداقل روزی دو بار و حداکثر الت مصنوعی روزی یک بار استفاده کنید

حتما یکبار بعد از تمرینات ورزشی خراطین را استفاده کنید استفاده صحیح از روغن خراطین باسن

در ابتدا باسن خود را تمیز کنید تا چرب نباشد

سپس را روی باسن خود بریزید فواید روغن خراطین برای واژن و ماساژ دهید

به صورت دورانی ( دایره ای ) و عمودی ( از ” پایین ” به بالا ) ماساژ دهید

کمی محکم ماساژ دهید تا باعث جذب بهتر شود

حتما از کمپرس سرد استفاده کنید ( توضیح ” کمپرس سرد ” در روش استفاده برای لب توضیح داده شده)

حتما به باسن خود ضربه بزنید تا باعث تحریک پوست و جذب بهتر شود

روغن خراطین باسن + روش صحیح استفاده باسن هم مثل دیگر اندام های بدن در زیبایی ظاهر بسیار اهمیت دارد و داشتن لب ، گونه ، سینه و باسن اهمیت زیادی دارد

عوامل کوچک بودن باسن بانوان :

نشستن زیاد بر روی صندلی ( شغل های پشت میز نشینی )

لاغری های غیر اصولی

ژنتیک

ورزش های غیر اصولی

راه هایی هم برای برجسته کردن باسن وجود دارد که تزریق ژل ( طبیعتا دارای عوارض بسیار ) ، رژیم های چاقی ( با چاق شدن تمام بدن چاق میشود ! ) تنها راه های طبیعی و بدون عوارض برای برجستگی ” ورزش ” ( نیاز به برنامه درست ورزشی ، تغذیه مناسب ، استمرار ، پشتکار ) استفاده از روغن خراطین اصل میباشد

نکات مهم در استفاده از روغن خراطین باسن

حتما برای ماساژ زمان مناسبی بزارید

در هر ۲۴ ساعت بهتر است که حداکثر روزی ۲ بار (با فاصله ۱۲ ساعت ) و حداقل یک بار استفاده کنید

حتما از کمپرس سرد استفاده کنید

پس از زدن حتما از طرفین به سمت وسط ماساژ دهید ” کمی محکم ماساژ دهید ”

حتما هر دو قسمت باسن را مساوی ماساژ دیلدو درب منزل دهید

حتما از پایین به بالا ماساژ دهید

برای بدنسازان + روش صحیح استفاده خراطین
داشتن بدنی ماهیچه ای بسیار جذاب و خاص هست و نیازمند ورزش کردن هست هیچ راه جایگزینی هم ندارد اما میتوان پس از ایجاد ماهیچه آن را با روغن خراطین حجم و تقویت کرد

دقت داشته باشید که برای داشتن بدنی عالی و حرفه ای شما نیازمند برنامه غذایی صحیح تمرینات اصولی و زیر نظر مربی متخصص نیاز هست قرار بگیرید

اما به جای مصرف ” پودر و مکمل ” ، ” آمپول ” که درکنار  برجسته کردن اندام ( البته موقت ) بهترین گزینه که عوارضی هم ندارد استفاده از روغن خراطین هست

اگر برای مثل میخواهید برای شکم استفاده کنید حتما تمرینات ورزشی مربوط به شکم را بهتر کیر انجام دهید

استمرار و مداومت داشته باشید

خراطین برای خط اخم ، خط لبخند و گودی زیر چشم + روش صحیح استفاده
همانطور که میدانید زیبایی چهره بسیار مورد اهمیت هست و صورت دارای خطوط اصلا جذابیت ندارد و باعث زیاد نشون دادن صورت خستگی زیاد و کسی از نگاه کردن به اون چهره حس خوبی دریافت نمیکند

روغن خراطین صورت : خطوط چهره طبیعی هستند و با گذشت زمان و عواملی چون قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید ، آلودگی ها ، رسیدگی نکردن به پوست ، خم کردن و یا خنده زیاد ( ایحاد خط لبخند و گود شدن اون قسمت به مرور زمان ) میشود ، ناراحت نشوید ، شما اولین نفری نیستید که تصمیم به استفاده از روغن خراطین را دارد !

سپس روغن خراطین را روی انگشت خود بریزید و به صورت دورانی روی گونه ماساژ دهید

نحوه ماساژ بسیار مهم میباشد !

برای حجم دهی فرم مناسب گرفتن گونه خود را به صورت دوارانی ( مثل کشیدن دایره ) ماساژ دهید و بعد از چند بار ماساژ گونه خود ماساژ را تغییر دهید و به جای دورانی به سمت بالا ماساژ دهید و سپس بعد از چند بار به صورت افقی گونه خود را ماساژ دهید

نکات مهم استفاده برای گونه

طریقه مصرف روغن خراطین برای چاقی صورت : برای کسب بهترین نتیجه روغن خراطین را حداکثر روزی ۲ بار با فاصله زمانی ۱۲ ساعت یک بار و حداقل روزی یک بار استفاده کنید

دوره مصرف را کامل کنید 

حتما از کمپرس سرد استفاده کنید ( توضیح ” کمپرس سرد ” در روش استفاده برای لب توضیح داده شده)

حتما یک مرتبه قبل خواب استفاده کنید

به ماساژ گونه و روش صحیح آن اهمیت دهید روغن خراطین گونه قابل استفاده هست باعث حجم دهی برجستگی و بزرگ کردن گونه میشود روش استفاده از روغن خراطین گونه در ابتدا گونه خود را تمیز کنید اگر آرایش دارید پاک کنید و از هرگونه چرب بودن آلودگی پاک کنید

 :: بازدید از این مطلب : 115
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

گل مینا (Chrysanthemum leucanthemum L)، گیاه چندساله‌ای از خانوادهٔ پاناسه آ و از تیره مینا است. گل مینا در شمال ایران رویش فراوانی دارد. طول گیاه ۳ تا ۶ اینچ، با گل‌های زرد لیمویی که میوه‌ای با روپوش مودار می‌باشد.

در واقع استفاده از کمپرس داغ جوشانده گل مینا به طور موضعی مصرف می گردد.
در داروخانه ها نیز، اشکال دارویی این گل به صورت پماد و کپسول موجود است .
مضرات گل مینا
مصرف دمنوش گل مینا برای زنان باردار ممنوع می باشد، چون استفاده از آن، باعث بروز انقباض های رحمی می گردد.
گل مینا ویاگرا می تواند زمینه ساز ایجاد دردهای شکمی در کسانی که دچار زخم معده یا مشکلات مربوط به کیسه صفرا هستند، می گردد.
استفاده از گل مینا و فراورده های جانبی آن برای افرادی که سابقه حساسیت به گیاهانی مانند جعفری و بابونه دارند، باید با احتیاط انجام پذیرد.
در پایان باید تذکر داده شود که این گل، از گیاهان دارویی می باشد که در بسیاری از عمل های جراحی ایجاد تداخل می نماید و قبل از هرگونه عمل جراحی باید از استفاده آن خودداری گردد.
گل مینا : طرز تهیه دمنوش گل مینا + خواص

مشاهده
طرز تهیه چای گل مینا در منزل
هر روز یک قاشق غذاخوری از گیاه خرد شده را در سه لیوان آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه دم نموده
بعد آن را صاف کرده و به تدریج در طی روز میل کنید.
در صورت تمایل مقداری نبات و یا عسل به آن اضافه کنید.
separator line


جهت دفع حشرات جوشانده گل مینا را در اطراف بپاشید.
دمکرده گل مینا جهت سرفه و گرفتگی مخاط حنجره سودمند است.
برای رهایی از گرفتگی عضلات و دردهای موضعی با جوشانده گل های مینا کمپرس داغ شود.
جهت معالجه اسهال 10 گرم گل مینای چمنی را در 300 سی سی آب سرد ریخته حرارت دهید تا به جوش آید 2 دقیقه بجوشد 15 دقیقه دم کرده سپس صاف نموده هنگامی که سرد شد با عسل شیرین نموده هر 5 ساعت نصف فنجان بنوشند.
جهت درمان ورم رحم از روش شماره 15 استفاده شود.
جهت درمان زیادی عادت ماهانه و رفع ترشحات سفید در خانم ها از گل مینا به روش شماره 15 استفاده شود.
دمکرده گل این گیاه نشاط آور است.
برای رفع خون مردگی زیر پوست از جوشانده گل مینا کمپرس کنند.
از اسانس این گیاه برای قطع خونریزی از بینی و التیام زخم استفاده می شود.
جوشانده آن دفع کننده حشرات است.
برای اطفالی که ضعیف و لاغر هستند و رشد کافی ندارند از گل مینا مانند چای دم کرده بنوشند.
جهت خنازیر از جوشانده گل مینا بصورت استعمال داخلی و خارجی استفاده شود.
separator line

گیاه شناسی گل مینا
گل مینا، گیاهی چندساله و علفی، با گلبرگ های درخشان و ستاره ای شکل است، از همین رو در برخی منابع آن را با نام گل ستاره ای می شناسند.
شکل برگ ها در این گل، نیزه ای شکل بوده و به طور متناوب بر روی ساقه قرار دارد و گل ها در رنگ های سفید، صورتی، آبی و بنفش بوده، وسط آنها زرد رنگ است.
گل مینا انواع مختلفی داشته، ارتفاع گیاه در گونه های مختلف متفاوت و از ۲۵ تا ۱۵۰ سانتی متر متغیر است.
در کشور ما این گل در بیشتر مناطق غربی به طور خودرو می روید و در شهرها نیز در فضای سبز و گلکاری ها، کاشته می شود.
ترکیبات گل مینا چمنی
اندام های مختلف این گیاه دارای ساپونین های مختلف، تانن، اسیدهای مالیک، وینیک، استیک و اکسالیک، مواد رزینی، مومی، لعاب فراوان، مواد روغنی، اسانس، یک ماده رنگی زرد، قندهای غیر قابل تخمیر، اینولین و یک ماده تلخ غیر گلوکزیدی می باشد.

بیشتر بخوانید :

خواص دمنوش گل مینا
از چای گل مینا در موارد زیر می توان استفاده درمانی به عمل آورد : تصفیه خون – التهاب – تقویت عمومی بدن – اخلاط – زیاد کردن ادرار – یبوست – لاغری – آب آوردن انساج – سنگ کلیه – درد های رماتیسمی – بی خوابی – بیماری های کبدی – ورم روده – وجود خون در ادرار – التهاب سطحی بدن – ورم حاد و مزمن پستان

گل مینا : طرز تهیه دمنوش گل مینا + خواص

کاربردهای دارویی گل مینا
این گیاه دارای خاصیت دارویی است و در درمان سردردهای میگرنی بسیار مؤثر است.از دانهٔ این گیاه روغن گل مینا یا EPO تهیه کرده در کشورهای اروپایی در داروخانه بنام کپسول اپو به فروش می‌رسد.

اپوکپسول حاوی ۲۵۰ میلی گرم یا ۵۰۰ میلی گرم روغن گل مینا است. علاوه بر این مخلوط روغن گل مینا + ویتامین E به نام Efamol و نیز مخلوط روغن گل مینا + روغن ماهی را به نام Marin cap به فروش می‌رسانند.

روغن گل مینا حاوی اسیدهای چرب ضروری ازنوع اسید لینولئیک (۷۰ درصد) و اسید گامالینوئیک (۹ درصد) می‌باشد.اسیدهای چرب ضروری برای رشد و تکثیر سلول‌های بدن ضروری هستند.

فواید بی نظیر گل مینا برای سلامتی
جهت درمان سنگ کلیه 100 گرم عصاره گل مینا را در 20 گرم سرکه رقیق کرده همراه آب بنوشند.
جهت رفع یبوست برگ های این گیاه را همراه سالاد میل کنند.
جهت درمان آب آوردن نسوج بدن از روش شماره یک استفاده شود.
برای رفع اخلاط خونی و نرم کردن سینه 5 گرم در 250 سی سی آب جوش دم کرده روزی 3 فنجان بنوشند.
جهت درمان رماتیسم و نقرس 5 گرم گل مینا را در 250 سی سی آب جوش دم کرده روزی 3 فنجان بنوشند.
برای ناراحتی های مثانه، کلیه و رفع وجود خون در ادرار از دم کرده گل مینا استفاده شود.
دمکرده گل مینا برای کبد مضر می باشد.
برگ های له شده گل مینا به صورت ضماد برای التیام زخم مفیداست.
خوردن شیره این گیاه باعث تسکین درد مفاصل می شود.
دمکرده گل این گیاه تصفیه کننده خون است.
پایین آورنده فشار خون می باشد.


روش کاشت و تکثیر گل مینای چمنی

مینای آفریقائی

مینای دایمی قرمز

معرفی گل زیبای مینای آفریقایی

طریقه مصرف دمنوش گل مینا
از گل مینا به شکل دم کرده و استفاده موضعی جوشانده آن مصرف می گردد برای تهیه دم کرده باید یک قاشق دسر خوری از گل و برگ های گیاه در یک فنجان آب (پس از جوشاندن ، به مدت 10 دقیقه دم نمایید) و استفاده 3 فنجان در روز در فاصله هر دو غذا می باشد.
تنطور به میزان 20 قطره در کمی آب و 2 یا 3 دفعه در روز برای اشخاص بالغ است.
در استفاده خارج، جوشانده گل و برگ به صورت کمپرس می باشد.برای تهیه آن 60 قطره تنطور در یک لیوان آب نیم گرم به صورت کمپرس است.:: بازدید از این مطلب : 45
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

سندرم تخمدان پلی کیستیک که در برخی موارد از آن به عنوان تنبلی تخمدان یاد می شود به دلیل عوارضی که می تواند داشته باشد از اهمیت بسیاری برخوردار است. با ما همراه باشید تا به بررسی روشهای طب سنتی برای درمان تخمدان پلی کیستیک بپردازیم.

تخمدان، اندام بادامی شکل در سیستم تولید مثل زنان است که مسئول تولید هورمون (استروژن و پروژسترون) و همچنین ذخیره سازی و آزادسازی تخمک است. با این‌ حال، بسیاری از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک این کیست‌ های تخمدانی را ندارند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک در زنانی که در سن باروری هستند بسیار رایج است. تخمین زده می‌شود ۵ تا ۱۰ درصد از این گروه زنان، به این بیماری مبتلا می‌شوند. البته همه این دارچین زنان دارای علائم این بیماری نیستند.

2. درمان تخمدان پلی کیستیک با عصاره ی نخل اره ای
از جمله داروهای گیاهی برای تنبلی تخمدان ها عصاره ی نخل اره ای است که فعالیت ضد آندروژنی داشته و می تواند در درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک که دلیل آن بالا رفتن سطح هورمون آندروژن در زنان است مؤثر می باشد.

3. درمان تخمدان پلی کیستیک با روغن زنجبیل
ماساژ تخمدانها هر شب با روغن زنجبیل یا گزنه به عنوان پلوپز فلر روشی از طب سنتی برای درمان تخمدان پلی کیستیک می تواند کمک کننده باشد.

4. درمان تخمدان پلی کیستیک با جوشانده دم گیلاس
به مدت یک ماه جوشانده دم گیلاس، کاکل ذرت و تخم هویج روزی ۳ لیوان به درمان گیاهی سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک می کنند.

5. درمان تخمدان پلی کیستیک با بادکش گرم راهنمای سانتافه خشک
بادکش گرم و خشک نواحی تخمدان، کمر، کتف و ناحیه تیروئید روش پیشنهادی برای درمان تخمدان پلی کیستیک در طب سنتی است.

6. درمان تخمدان پلی کیستیک با شیرین بیان
به منور درمان تخمدان پلی کیستیک با داروی گیاهی شیرین بیان می تواند کمک کننده باشد.

سطح بالای پروتئین سی که یکی از شاخص‌ های بیماری‌ های قلبی است.
سندرم متابولیک (مجموعه‌ای از علایم و نشانه‌ها که سبب ریسک بالای ابتلا به بیماری‌ های قلبی می‌شوند)
کبد چرب غیر الکلی (التهاب شدید کبد که به علت تجمع چربی در آن رخ می‌دهد)
قطع تنفس در خواب (آپنه)
خونریزی‌های غیر معمول رحمی، سرطان دیواره صورتمان ریش در بیاوریم ؟ رحم (سرطان آندومتر)
دیابت بارداری یا فشار خون بالای بارداری
آیا تنبلی تخمدان قابل درمان است ؟
در پاسخ به این سوال که آیا تنبلی تخمدان قابل درمان است باید بگوییم راههای بسیاری برای مدیریت علائم آن با استفاده از تغییر در شیوه زندگی و دارو درمانی وجود دارد.

قرص ضد حاملگی خوراکی حاوی استروژن و پروژسترون می‌تواند به کنترل علائم طولانی مدت کمک کند.

همچنین می‌توانید حلقه واژینال یا برچسب پوستی حاوی دو هورمون استروژن و پروژسترون را استفاده کنید. (مصرف بلند مدت قرص های ضد بارداری می تواد باعث ایجاد لخته های شدید خونی در بدن شود.)

دختران و زنان دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک که مبتلا روغن خراطین واژن به دیابت نوع دوم و یا پیش دیابت هستند و بدن آن‌ ها به تغییرات رژیم غذایی مناسب برای درمان تنبلی تخمدان و درمان تنبلی تخمدان با ورزش پاسخ نمی‌دهد، ممکن است به درمان تخمدان پلی کیستیک با متفورمین که نوعی داروی دیابت است پاسخ دهند.

داروهای کاهش رشد موی زائد (این داروها نباید توسط زنان باردار یا در شرف بارداری مصرف شود)، کرم حاوی افلورنیتین نیز برای کاهش سرعت رشد موهای زائد در صورت مفید است. علاوه بر این می‌توانید موهای زائد را با موم، اصلاح، الکترولیز، یا درمان با لیزر از بین ببرید.

داروی کلومیفن برای کمک به تحریک تخمک‌ گذاری در زنان مبتلا به مشکلات بارداری استفاده می‌شود.

جراحی بر روی تخمدان به وسیله لاپاروسکوپیمی تواند یک گزینه درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک برای بعضی از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد.

کنترل طولانی مدت ریسک فاکتورهای بیماری‌ های قلبی مثل چاقی، قدرت خدای درون کلسترول بالا، دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر اضافه وزن دارید، کاهش حتی ۵ تا ۱۰ درصد از وزن فعلی می‌تواند به منظم شدن پریود و بهبود سطح کلسترول شما کمک کند و نیز ممکن است رشد موهای زائد را کاهش دهد.

طب سنتی برای درمان تخمدان پلی کیستیک

روشهای طب سنتی برای درمان تخمدان پلی کیستیک
1. درمان تخمدان پلی کیستیک با گیاه پنج انگشت
به منظور درمان تخمدان پلی کیستیک با داروهای گیاهی از گیاه پنج انگشت استفاده کنید. گیاه پنج انگشت در کنترل بیماری سندرم تخمدان پر کیست بسیار مؤثر باشد. برای این منظور، می بایست حداقل ۳ تا ۴ ماه آن را مصرف کنید تا نتایج را مشاهده کنید.

شیرین بیان در درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک و بهبود نظم قاعدگی مدت زمان طلسم باروری مؤثر است. این گیاه همچنین از کبد و بافتهای غشایی در معده و مسیرهای تنفسی حفاظت می کند.

11 راهکار طلایی برای درمان تخمدان پلی کیستیک در طب سنتی

مشاهده
علل سندرم تخمدان پلی کیستیک
علت دقیق سندرم تخمدان پلی کیستیک ناشناخته است.

برخی دختران و زنان مبتلا به این بیماری، در بدن خود تستوسترون اضافی تولید می‌کنند. تستوسترون به طور معمول به عنوان یک هورمون مردانه قلمداد می‌شود.

افزایش بیش از میزان طبیعی سطح تستوسترون، باعث رشد موهای زائد و آکنه می‌شود. همچنین ممکن است موجب دوره‌های نامنظم قاعدگی گردد.

در بسیاری از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک مقاومت به انسولین وجود دارد. این باعث می‌شود که سطح قند خون (گلوکز) افزایش یابد.

این وضعیت ممکن است منجر به تولید بیشتر هورمون تستوسترون، افزایش اشتها و ابتلا به دیابت نوع دوم گردد.

وراثت. این بیماری گاهی اوقات در افراد یک خانواده بروز می‌کند.

رشد غیر نرمال جنینی. مواجهه زیاد با هورمون‌های مردانه در طول دوره جنینی می‌تواند ژن‌ های نرمال را به طور همیشگی از عمل طبیعی خود باز دارد.

علائم تنبلی تخمدان
علائم تنبلی تخمدان عبارتند از پریود نامنظم، خونریزی شدید قاعدگی، افزایش وزن

دبگر علایم تخمدان تنبل شامل رشد موی زائد بر روی صورت، قفسه سینه، پشت، شکم، بازوها و یا و داخل رانها.
آکنه و پوست چرب
لکه‌های ضخیم و تیره پوست در گردن، بازوها، سینه، یا ران
کم پشت شدن مو و مشکلات بارداری نیز از علایم تخمدان تنبل محسوب می شوند.
بیشتر بخوانید :

آیا میدانید تفاوت تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان در چیست ؟

عوارض تنبلی تخمدان
از عوارض تنبلی تخمدان می توان به دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، کلسترول غیر نرمال، تری گلیسرید بالا یا کاهش کلسترول خوب اشاره کرد.:: بازدید از این مطلب : 40
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

چای جینسیگ هم مانند چای قرمز دارای خواص معجزه آسایی است و یک نوشینی انرژی زاست که می توان آن را بجای این چای سیاه و مضر مصرف کرد .

ولی بهرحال ببیشتر از یک فنجان در روز لزومی ندارد مگر اینکه بخواهید انرژی خیلی زیادی کسب کنید ویا میل جنسی شما خیلی زیاد شود این روزها تبلیغات زیادی در مورد استفاده از جینسینگ می شود که اغلب آنها دروغ است.

خواص معجزه آسای ماسک جینسینگ برای زیبایی و سلامت پوست

خواص باورنکردنی جینسینگ آمریکایی که نمیدانستید!

خواص و فواید دارویی و درمانی روغن جینسینگ

جینسینگ از زمانهای بسیار طولانی و بدلایل خواص خوبی که داشته است در طب چینی مورد استفاده بوده است باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شد

.و انرژی را زیاد می کند باعث هشیاری و آگاهی می شود کلسترول را کاهش می دهد و باعث افزایش میل جنسی در مردان می شود و دردهای قاعدگی را آسان می کند .

اما اگر می خواهید چای جینسینگ بنوشید بهتر است که نوع قرمز آن را بنوشید نه نوع سفیدش را . برای آگاهی از فوائد درمانی بیشتری که چای جینسینگ سرخ دارد . برای داشتن بیشتر اثر از چای با 3تا 7% جینسینوساید ginsenosides استفاده کنید

می توانید روزانه یک فنجان چای جینسینگ بنوشید. اما اگر هر گونه اثرات جنبی مشاهده کردید دوز مصرف را کم کرده و یا مصرف جینسینگ را متوقف کنید .

چای جینسینگ : 13 خاصیت بینظیر درمانی چای جینسینگ


تسکین دهنده معده : چای جینسینگ کمک می کند که دردهای شکمی و نیز نفه و تورم شکم ناشی از قاعدگی کاهش یابد .
تقویت هشیاری و آگاهی : این نوشیدنی انرژی زاست و باعث تقویت هشیاری می شود دقت و تیزهوشی را زیاد می کند گزارش هایی از مرکز پزشکی دانشگاه مریلند داده شده که افرادی که جینسینگ مصرف کرده اند حافظه اشان بهتر شده است . تمرکز بهتری دارند و توانایی فکر کردن انتزاعی آنها بهبود کرده است .
بهبود گوارش : کمک زیادی به هضم غذا می کند نفخ و یبوست و بادشکم را رابرطرف می کند و علائم بیماری کرون را کاه ش می دهد .
کاهش کلسترول : جینسینگ حاوی saponins است که جابجایی کلسترول و آنزیم هایی که مرتبط با متابولیسم کلسترول هستند را تحریک می کند .بر اساس گزارش موسسه ملی سلامت Saponins می تواند میزان کلسترول بد را کاهش دهد و کلسترول خوب را حفظ نماید

بیماران فشار خون بالا ودیابتی و کسانی که داروهای رقیق کننده مانند وارفارین و یا حتی آسپرین مصرف می کنند باید این چای را با احتیاط مصرف کنند یا از خیر آن بگذرند .

فقط یادتان باشد اگر آخر شب آن را خوردید با توجه به بیخوابی که به سرتان می زند و انرژی زیادی که پیدا می کنید کار دست خودتان ندهید !

ترکیب موثر این موجود دراین چای را بنام جین سنوساید ginsenosides می نامند. در حالی که چای جینسینگ حاوی مقداری جین سنوساید است میزان آن بستگی به چگونگی فرآوری آن دارد و اینکه بهترین قسمت از ریشه مورد استفاده قرار گرفته باشد .

باید بدنبال چایی باشید که 3تا 7% جین سنو ساید داشته باشد . برخی از چای ها حاوی درصدکمتری از این ماده هستند و یا اصلاً این ماده را ندارند.

چندین روش فرآوری برای تهیه این چای وجود دارد که نهایتاً منجر به تولید چای جینسینگ سرخ و یا سفید می شود .

برای اینکه جین سینگ سرخ درست شود که بنام پاناکس جینسینگ نامیده می شود و جین سینگ کره ای و چینی نامیده می شود.

ریشه باید قبل از خشک کردن پوست نکنده و بخار دیده باشد . جیسن سینگ سفید را که با هوا خشک می کنند ممکن است فوائد درمانی کمتری داشته باشد.

خواص درمانی چای جینسینگ
تسهیل دردهای قاعدگی : هم نوع سفید و هم نوع قرمز این چای دارای اثر آرام بخش گسترده ای هستند .

تقویت سیستم ایمنی بدن : از طریق تقویت سلولهای ایمنی باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود همچنین بر روی جرح و تعدیل کننده های استرس اثر مثبت دارد . در مطالعه ای که بروی بیماران برونشیتی که دارای بیماری احتقانی ریه congestive lung disease بوده اند صورت گرفته است جین سینگ باعث افزایش عملکرد برخی از اجزای ایمنی در برونش ها شده است
تمیز کردن سیستم تنفسی : راههای هوایی و سینوس های مسدود شده را باز و تمیز می کند . به بیماران آسمی کمک می کند که از دست سرفه و سرماخوردگی بیماری سینه و پنومونیا نجات پیدا کنند
می تواند در جلوگیری ازسرطان موثر باشد : ginsenosides موجود در چای از رشد سلولهای سرطانی در بدن جلوگیری می کند مطالعات نشان داده است که باعث چروکیدن تومور و جلوگیری از رشد سرطان معده سرطان تخمدان سرطان کبد و سرطان ریه ها می شود . بعلاوه می تواند اثرات جنبی تشعشع و شیمی درمانی را کاهش دهد اگر می خواهید از پزشکی جایگزین استفاده کنید در این مورد با دکتر درمانگر طبیعی مشورت کنید .
کمک به درمان دردهای مزمن : جینسینگ خاصیت ضد تورمی دارد دانشمندان گیاه شناس Herbalists از این چای برای مداوای ترم هایی از قبیل آرتریت و سایر دردهی مزمن استفاده می کنند.

چای جینسیگ

عوارض چای جینسینگ
بیخوابی Insomnia : جینسینگ به بدن انرژی می دهد و باعث هشیاری و دقت می شود د. این موضوع ممکن است منجر به بیخوابی شود به همین توصیه می شود که چای جینسینگ را قبل از خواب مصرف نکنید .
کاهش قند خون : با استفاده از چای جینسینگ کاهش سطح قند خون بویژه در دیابتی های اتفاق می افتد اگر آن را با داروهای کاهنده قند خون مصرف کنند امکان وقوع هیپوگلسیمی وجود دارد به همین جت بهتر است اگر دیابت دارید با پزشکتان در مورد داروهای هیپوگلسمی صحبت کنید
خونریزی : از آنجائیکه جینسینگ باعث بهبود جریان خون می شود می تواند لخته شدن خون را کاهش دهد . بنابر در کسانی که قرار است عمل جراحی داشته باشند یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند استفاده از چای جین سینگ توصیه نمی شود.

افزایش میل جنسی مردان Increases Male Libido : یکی از داروهایی که بطور وسیع بعنوان تقویت کننده باه = آفرودیازیک aphrodisiac شناخته شده اند همین جینسینگ است که حاوی اکسید نیتریک است ( همان ماده ای که خاصیتی شبیه ویاگرادارد ) و باعث تقویت نعوذ در مردان می شود . اکسید نیتریک کمک می کند که عملکرد ارکشن بهتر شود و رضایت جنسی بهتری ایجاد شود . البته این امر 8 هفته بعداز استفاده بروز می کند . اکسید نیتریک باعث بهتر شدن جریان خون در سرخرگها و ایجاد آرامش می شود.
تثبیت کننده قند خون : ترکیب موثر موجود در جیسن سینگ یعنی همان جین سنو ساید Ginsenosides می تواند کمک کند که قند خون را کنترل نماید . مطالعات دیگری انجام شده و معلوم شده که عملکرد پانکراس بطور چشمگیری افزایش یافته و پاسخ به انسولین در اثر تحریک گیرنده های انسولین بیشتر می شود
درمان جایگزین برای تشعشع : چندین مطالعه که در مورد جینسینگ انجام گرفته است نشان می دهد این ماده می تواند صدمات ناشی ازتشعشع را که به DNA وارد شده است کاهش دهد به همین جهت کاربرد گسترده ای در برای کسانی دارد که تحت تشعشع درمانی قرار دارند
کند کردن روند پیری سلولها : براساس مطالعات اولیه ای که انجام شده است جین سینگ باعث کند کردن روند پیری سلولها : این کار از طریق خونرسانی بهتر به سلولها انجام می گیرد و پیری سلولها و زوال عقل را آهسته می کند هر چند در این مورد باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد.

تداخل دارویی : تداخل دارویی بین جینسینگ و برخی از داروهای تجویز شده وجود دارد . اگر شما داروهایی برای دیابت و کلسترول بازدارنده مونو آمین اکسیداز , مورفین داروهای کنترل فشار خون و محرکهایی چون کافئین و رقیق کننده خون ... حتی آسپرین مصرف می کنید با دکتر درمانهای طبیعی naturopathic doctor درباره مصرف جین سینگ مشورت کنید چون امکان بروز تداخل دارویی وجود دارد .
بیشتر بخوانید :

خواص و فواید بی نظیر و معجزه آسای شربت و کپسول جینسینگ

۱۶ خاصیت اسرار آمیز جینسینگ - اگر مشکلات زناشویی دارید بخوانید

 :: بازدید از این مطلب : 39
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

بخیه جراحی یا سوچور (به انگلیسی: Suture) روشی پزشکی است که برای نگهداری بافت‌های بدن بعد از آسیب یا عمل جراحی به کار می‌رود.

این روش شامل استفاده از یک سوزن با مقداری نخ است. اشکال، اندازه‌ها و مواد مختلفی در طول تاریخ برای این کار توسعه یافته‌است.

جراحان، پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران دوره‌دیده معمولاً در زدن بخیه مهارت کسب می‌کنند. برای ایمن کردن بخیه، از انواع مختلفی از گره‌های جراحی استفاده می‌شود.

درمان جای بخیه با طب سنتی

10. حذف جای بخیه با کره کاکائو در طب سنتی
یک قاشق از کره کاکائو را روی زخم خود بمالید و با استفاده از حرکات دایره ای به آرامی آن را ماساژ دهید و اجازه دهید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب ولرم بشویید.

هر روز این کار را تکرار کنید تا جای زخم محو شود.

درمان جای بخیه با طب سنتی

11. ناپدید شدن جای زخم و بخیه با روغن درخت چای
4 قطره روغن درخت چای را به 2 قاشق سوپ خوری آب اضافه کنید. از این محلول رقیق شده برای شستن ناحیه آسیب دیده 2-3 بار در روز استفاده کنید. متناوبا، 2-3 قطره روغن درخت چای را به یک قاشق چای خوری روغن بادام اضافه کنید. آن را روی زخم بزنید، 30 دقیقه بگذارید بماند و سپس با آب گرم بشویید.

هر روز از این روش درمانی استفاده کنید.

نکته: هیچ وقت از روغن درخت چای رقیق نشده استفاده نکنید. همچنین، اگر از این روغن برای اولین بار استفاده می کنید، حتما تست را انجام دهید.

15 راهکار اساسی برای درمان جای بخیه با طب سنتی

 

افرادی که از ژل عصاره پیاز استفاده کردند گزارش بهبود در بافت زخم، نرمی، قرمزی و ظاهر کلی پس از 4 هفته را دادند ؛ علی رغم این مطالعات، شواهدی در مورد عصاره پیاز وجود دارد.

یک مطالعه نشان داد که عصاره پیاز بهتر از پماد سوختگی بر پایه روغنی در درمان زخم ها نیست.

وقتی پوست آسیب می بیند، بافت فیبری که به عنوان بافت زخم شناخته می شود، روی زخم برای ترمیم و محافظت از آن تشکیل می شود.

این منجر به شکل گیری جای زخم می شود. شما می توانید جای زخم روی پوست خود را به خاطر تصادف، گزش حشرات، خراش، آکنه، سوختگی، آبله مرغان، واکسن، پرسینگ و واکسن به دست آورید.

جای زخم در همه شکل ها و اندازه ها وجود دارد و می توانند بر ظاهر شما تاثیر بگذارند.

بدن انسان توانایی مراقبت از زخم ها را دارد و آن ها با زمان بهتر می شوند پس برای تسریع درمان می توانید داروهای خانگی را امتحان کنید. تمرکز درمان جای زخم، حمایت از رشد موثر سلول، به حداقل رساندن بافت زخم و ایجاد پوست سالم است.

درمان جای بخیه با طب سنتی

3.آلوئه ورا برای درمان جای زخم و بخیه با طب سنتی
پوشش سبز بیرونی برگ آلوئه ورا را کنار بگذارید و مواد ژلی اش را بیرون بیاورید.

ژل را روی جای زخم خود بمالید و با حرکات دایره ای آن را ماساژ دهید و آن را حدود 30 دقیقه بگذارید بماند و سپس بشویید.

ژل آلوئه ورا را دو بار به صورت روزانه بمالید.

نکته: ژل آلوئه ورا را روی زخم های باز اعمال نکنید و فقط روی جای زخم و بخیه اعمال کنید.

درمان جای بخیه با طب سنتی

4.از بین بردن جای بخیه با روغن نارگیل
مقداری روغن نارگیل را گرم کنید و روغن گرم را روی کف دست خود قرار دهید و آن را به مدت 5-10 دقیقه روی منطقه آسیب دیده ماساژ دهید.

بگذارید حداقل 1 ساعت بماند تا پوست، روغن را جذب کند ؛ برای بهترین نتیجه 2-4 بار در روز این روند را تکرار کنید.

درمان جای بخیه با طب سنتی

5. ویتامین E برای رفع جای بخیه در طب سنتی
کپسول های ویتامین E را باز کنید تا روغن آن را بردارید و روغن را روی زخم بزنید و به آرامی به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید.

بگذارید 15-20 دقیقه بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید ؛ این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

مشاهده
راههای درمان بخیه در طب سنتی
1. رفع جای زخم و بخیه با ورق و ژل سیلیکونی
از تمام درمان های خانگی برای زخم ها ، سیلیکون بیش ترین شواهدی را دارد که کارساز است. تعدادی از مطالعات در طول 20 سال گذشته تایید کرده اند که اعمال پوشش ورقه ای یا ژل می تواند به تدریج ظاهر جای زخم را بهبود بخشد.

به گفته یکی از این مطالعات، نشان داده شده است که در طول سال ها ورقه و سیلیکون ثابت شده است ؛ یک بررسی نشان می دهد که پوشش های سیلیکونی، ظاهر آثار هایپرتروفیک را بهبود می بخشد.

یک مطالعه دیگر نشان داد که یک ژل سیلیکونی به اندازه پوشش های پوشش سیلیکونی در اثر کاهش اثر هایپرتروفیک و کلوئیدی موثر بوده است. براساس یک بررسی دیگر، ژل موضعی سیلیکون باعث بهبود زخم کلوئیدی و هایپرتروفیک شده است.

در بسیاری از فروشگاه ها، بدون نسخه، محصولات درمان جای زخم در دسترس هستند. پزشکان هم چنین ممکن است این درمان را پس از جراحی و یا کمک به تشکیل زخم بعد از جراحت تجویز کنند.

سیلیکون دارای ریسک پایینی از عوارض جانبی است و معمولا برای استفاده آسان و بدون زحمت است اما اگر شرایط شما خاص است حتما با مشورت پزشک استفاده کنید.

درمان جای بخیه با طب سنتی

2. آب پیاز برای حذف جای بخیه در طب سنتی
یکی از درمان های طبیعی شناخته شده برای درمان زخم عصاره پیاز است. این عصاره به طور گسترده در محصولات جای زخمی که در فروشگاه های دارویی موجود هستند، در دسترس است.

برخی مطالعات نشان دادند که:

بعد از 4 هفته، جای زخم کمی نرم تر، صاف تر و بهتر می شود.

توجه داشته باشید: این را در قسمت کوچکی از پوست آزمایش کنید چون روغن ویتامین E ممکن است باعث واکنش آلرژیکی در برخی افراد شود.

درمان جای بخیه با طب سنتی

6. درمان جای زخم و بخیه با روغن زیتون در طب سنتی
کمی روغن زیتون را گرم کنید به منطقه آسیب دیده بمالید و با استفاده از حرکات دایره ای کوچک و آرام آن را ماساژ دهید. 30 دقیقه صبر کنید، سپس روغن را با یک دستمال تمیز پاک کنید.

شما هم چنین می توانید روغن را یک شب بر روی پوست خود رها کنید.گزینه دیگر این است که کمی روغن اسطوخودوس را با روغن زیتون مخلوط کنید، و آن را روی پوست بزنید و برای چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

 

یک یا دو بار در هفته از این درمان استفاده کنید.

درمان جای بخیه با طب سنتی

9. سرکه سیب بهترین درمان جای بخیه در طب سنتی
مقادیر مساوی از سرکه سیب را با آب مخلوط کنید. یک تکه پنبه در آن فرو کنید و آن را روی جای زخم بزنید. به مدت 5 دقیقه بگذارید بماند و سپس آن را با آب بشویید.

این کار را یک بار در روز انجام دهید. متناوبا، یک راه دیگر با 2 قاشق سوپ خوری سرکه سیب، 2/3 فنجان آب و 1 قاشق چای خوری عسل آماده کنید. این مخلوط را روی زخم بزنید، 30 دقیقه بگذارید بماند و سپس با آب ولرم بشویید. این کار را یک بار انجام دهید.

بگذارید 20-30 دقیقه بماند، سپس با آب ولرم بشویید. هر کدام از این درمان ها را چندین بار در روز تکرار کنید تا نتیجه دل خواه را به دست آورید.

درمان جای بخیه با طب سنتی

7. لیمو موثر برای محو کردن جای زخم و بخیه
کمی آب لیمو را روی پوست بمالید. آن هایی که پوست حساسی دارند می توانند عصاره لیمو را با مقادیر مساوی گلاب و یا روغن ویتامین E رقیق کنند و سپس روی جای زخم اعمال کنند.

10 دقیقه صبر کنید، سپس آن را با آب گرم بشویید و هر روز تکرار کنید تا جای زخم محو شود.

توجه داشته باشید: همان طور که لیمو می تواند پوست شما را حساس کند، از بیرون رفتن به آفتاب بلافاصله بعد از استفاده خودداری کنید.

درمان جای بخیه با طب سنتی

8.درمان معجزه آسای جای زخم و بخیه با عسل
مقداری عسل را روی زخم بزنید، آن را با بانداژ بپوشانید و بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد، آن را با آب گرم بشویید. هر روز قبل از رفتن به خواب این کار را تکرار کنید.

گزینه دیگر آن است که با مقادیر برابری عسل و شکر کریستالی را باهم مخلوط کنید. آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و برای چند دقیقه به آرامی مالش دهید. سپس با آب گرم بشورید، خشک کنید و سپس مرطوب کننده بزنید.:: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

طبق گزارش مرکز بیماریهای کلیوی، گوارشی و دیابت، گاز هنگامی ایجاد می شود که غذا در روده کوچک هضم نشود و سپس در روده بزرگ توسط باکتریها شکسته شود.

همانطور که می دانید غذاهایی مانند بنشن ها، میوه ها، سبزیجات و حبوبات به دلیل فیبر بالا تولید گاز می کنند، اما باید بدانید که افرادی هم که رژیم غذایی مناسبی دارند در روز حداقل ۲۰ مرتبه گاز از معده شان خارج می شود.

جویدن آدامس، صحبت کردن هنگام غذا خوردن و یا استفاده از نی نیز باعث گاز می شود چون هوا از راه دهان وارد معده و روده می شود.
علاوه بر تمام اینها عدم تحمل لاکتوز و یا بیماری سیلیاک که نوعی خود ایمنی روده کوچک و ارثی است نیز می توانند باعث گاز شوند.

افرادی که مشکل گاز معده، دل درد و اسهال دارند بهتر است از این چای استفاده نکنند.

بهترین دمنوشها برای رفع یبوست

2. چای بولدو برای یبوست
این گیاه بومی کشورهای شیلی و پروست و از زمانهای دور برای رفع یبوست استفاده می شده است.

ترکیبات موجود دراین چای ملین هم هستند و هم ادرارآور. این چای می تواند گاز را برطرف کرده و گوارش را آسان نماید.

نکته: مصرف بیش از حد این چای باعث فلجی و گاه مرگ می شود. زنان باردار نباید از این چای استفاده کنند. قبل از مصرف این چای با پزشک مشورت شود.

بهترین دمنوشها برای رفع یبوست

3. دمنوش چای گل ختمی برای درمان یبوست
این چای پوششی در دستگاه تنفسی و دستگاه گوارش ایجاد می کند.

از این چای می توان در درمان سوزش معده، اسهال و زخم روده و معده استفاده نمود.

درمان نفخ و گاز معده با بهترین دمنوش های تایید شده در طب سنتی

 

دقت داشته باشید چای بابونه دو نوع است رومی و آلمانی.

اگر می خواهید برای بر طرف کردن گاز معده از چای بابونه استفاده کنید حتماً نوع آلمانی آن را تهیه کنید.

البته نوع رومی آن را هم می توان برای رفع نفخ معده استفاده کرد.

بهترین دمنوش ها برای رفع گاز

4. چای تخم رازیانه بهترین دمنوش برای رفع گاز معده
این چای باعث گوارش آرام می شود. از تخم رازیانه در آشپزی هندی زیاد استفاده می شود و معمولاً پس از شام از آن استفاده می کنند تا غذا بهتر هضم شود.

چای تخم رازیانه نیز باعث آرامش عضلات سیستم گوارش می شود و از نفخ و گاز جلوگیری می کند.

از تخم رازیانه، شوید، بی کربنات سدیم و تخم بادیان شربت گریپ میکسچر و یا گریپ واتر تهیه می شود.

این شربتها معمولاً برای گوارش خوب، رفع نفخ و گاز برای نوزادان استفاده می شوند.

بهترین دمنوش ها برای رفع گاز

نفخ معده چگونه به وجود می آید؟

همه ما گاهی دچار نفخ معده می شویم که بسیار آزار دهنده است و گاه با دل درد همراه است.

دلایل مختلفی وجود دارد اما مهم ترین آنها مانندن گاز و دفع نشدن آن از روده و معده است.

مشاهده
به هر دلیلی که گاز ایجاد شود بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده است.

گاز معده چگونه به وجود می آید ؟
مانند هر مشکل دیگر روده و معده، گاز معده نیز توسط خوردن غذا ایجاد می شود.

بهترین دمنوش ها برای رفع گاز
1. چای نعنا فلفلی برای رفع گاز معده
از قدیم چای نعنا فلفلی یکی از بهترین درمانهای گاز معده بوده است.

نعنا فلفلی باعث ترشح بیشتر صفرا شده و حرکت آن را آسان می نماید.

این افزایش صفرا و حرکت آسان باعث هضم بهتر غذا می شود.

مواد و ترکیبات درمانی در نعنا فلفلی و رایحه خوب آن در واقع همان منتول و منتون موجود در نعنا فلفلی است.

این مواد ضد باکتری و ویروس بوده و گاز معده را برطرف می کنند.

بهترین دمنوش ها برای رفع گاز

2. چای به لیمو برای رفع گاز معده
این گیاه نیز از خانواده نعنایان است و مانند نعنا فلفلی برای رفع گاز معده بسیار مناسب است.

فعالترین ترکیب آن اوژنول است که عضلات دستگاه گوارش را بی حس کرده و اسپاسم را برطرف می کند.

این خاصیت از ایجاد گاز جلوگیری می نماید.

بهترین دمنوش ها برای رفع گاز

3. چای بابونه دمنوشی برای رفع گاز معده
این چای بسیار ملایم بوده، ضد ورم و آرامش بخش است.

این چای می تواند گاز و ورم معده را برطرف کند. از این چای برای درمان اسهال و روده ملتهب استفاده می شود.

سریع غذا خوردن، خوردن غذاهای پر چرب، سیگار کشیدن، اضطراب و استرس همه می توانند ریشه نفخ باشند.

درمان نفخ و گاز معده با انواع دمنوش

بهترین دمنوشها برای رفع نفخ
1. چای زنجبیل برای نفخ معده
از زمانهای قدیم از زنجبیل برای گوارش آسان استفاده می شد.

این گیاه حاوی ترکیبات و موادی است که می توانند در هضم غذا، رفع گاز، رفع نفخ ، گرفتگی و درد شکم بسیار مؤثر باشند.

 

چه چیزی باعث یبوست می شود؟

همه افراد اگر در طول هفته ۳ بار اجابت مزاج نداشته باشند مبتلا به یبوست هستند.

یبوست به دلیل حرکت آهسته مواد زائد در روده ایجاد می شود.

نوشیدن آب فراوان، فعالیت بدنی، مصرف مواد فیبردار و رژیم غذایی سالم می توانند مانع یبوست شوند.

استفاده از چایهای گیاهی نیز می توانند در رفع یبوست کمک خوبی باشد.

درمان نفخ و گاز معده با انواع دمنوش

بهترین دمنوشها برای رفع یبوست
1. چای سنا برای رفع یبوست
چای سنا از برگهای گیاه سنا تهیه می شود و یکی از بهترین چای ها برای رفع یبوست است.

در تهیه بسیاری از ملین ها از سنا استفاده می شود. وجود گلیکوسید در آن باعث تحریک سیستم گوارش می شود.

از این چای معمولاً در شبها استفاده می شود. مصرف زیاد آن می تواند باعث مشکلات دیگری شود.

زنجبیل با رقیق کردن خون گردش خون را ارتقاء می دهد.

بهترین دمنوشها برای رفع نفخ

2. رفع نفخ معده با دمنوش چای ترش
گل تمر هندی حاوی فلاونیدهائی است که باعث تنظیم هورمون آلسترون می شود.

این هورمون وظیفه جذب یا آزاد کردن آب در کلیه ها را دارد.

این امر نفخ را کاهش داده و آب اضافه را از بدن خارج می کند.

بهترین دمنوشها برای رفع نفخ

3. رفع نفخ با دمنوش چای قاصدک
این چای از ریشه و برگهای قاصدک تهیه می شود. قاصدک برای رفع نفخ و گوارش آسان استفاده می شود.

این چای حاوی مقدار زیادی ویتامینهای A و C و D و مواد ادرارآور است.

در سال ۲۰۰۹ در تحقیقی که در مجله داروهای مکمل و جایگزین به چاپ رسید اظهار شد شرکت کنندگان با دو بار مصرف چای قاصدک افزایش ادرار پیدا کردند و از شدت نفخشان کاسته شد.

بر خلاف داروهای تجویزی برای رفع نفخ، چای قاصدک حاوی مقدار زیادی پتاسیم است و به همین دلیل با وجود دفع ادرار الکترولیتهای بدن نا منظم نمی شوند.

بهترین دمنوشها برای رفع نفخ:: بازدید از این مطلب : 28
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مینوش

اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تعدادی از داروها را برای درمان افسردگی تایید کرده است. اگر با افسردگی زندگی می کنید اما یکی از این داروها را مصرف نمی کنید گزینه های دیگری نیز وجود دارد. برخی از افراد به دنبال پیدا کردن گیاهان و داروهای طبیعی برای علائم امراض خود هستند.

بسیاری از این داروها برای قرن ها به عنوان درمان های محلی مورد استفاده پزشکی قرار گرفته اند. امروزه بسیاری از گیاهان به عنوان تقویت کننده های خلق برای افرادی که احساس غم و اندوه و یا ناامیدی را تجربه می کنند به فروش می رسند.

مطالعات تلاش کرده اند مزایای گیاهان را برای درمان افسردگی پیگیری کنند. در اینجا چندین گیاه وجود دارد که ممکن است باعث افزایش خلق و خوی شما در هنگام افسردگی خفیف تا متوسط شوند.


7. علف چای یک داروی گیاهی ضد افسردگی
علف چای گیاهی است که بومی اروپا، اسیای غربی و شمال آفریقاست. اروپایی‌ها معمولا از علف چای برای درمان افسردگی استفاده می‌کند اما FDA هنوز تاثیر این گیاه در درمان افسردگی را تایید نکرده است.

مصرف این گیاه معمولا باعث افزایش مقدار سروتونین می‌شود. سروتونین هورمونی است که باعث ایجاد حس شادی و خوبی در فرد می‌گردد.

بیشتر داروهای ضد افسردگی با افزایش سطح سروتونین در مغز فعالیت می‌کنند. با توجه به موسسه ملی بهداشت (NIH)، این گیاه ممکن است ایجاد افسردگی را کاهش دهد.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که علف چای برای درمان افسردگی ملایم تا متوسط بسیار موثر است.

توجه به این نکته مهم است که علف چای می‌تواند با داروهایی همچون رقیق کننده‌های خون، قرص‌های ضد بارداری و داروهای شیمی درمانی تداخل داشته باشد.

داروهای گیاهی ضد افسردگی : درمان افسردگی با 7 گیاه دارویی

مشاهده
داروی گیاهی برای درمان افسردگی

 

مهم است که توجه داشته باشید که مخمر سنت جان با بسیاری از داروها شناخته شده در تعامل است. این امر مخصوصاً برای رقیق کننده های خون، قرص های کنترل قندخون و داروهای شیمی درمانی صادق است. قبل از مصرف این گیاه همیشه با پزشک خود چک کنید.

داروهای گیاهی ضد افسردگی

2. اسیدهای چرب امگا 3
اسیدهای چرب امگا 3 نوعی چربی سالم موجود در ماهی هستند مانند ماهی سالمون، ماهی قزل آلا و ساردین. آنها در فرم مکمل موجود هستند و گاهی اوقات به عنوان کپسول روغن ماهی نامیده می شوند.

طبق گفته Clinic Mayo، محققان دریافتند افرادی که سطح پایین دو ماده شیمیایی مغز را دارند که در مکمل های روغن ماهی پیدا می شود ممکن است در معرض افزایش خطر افسردگی باشند. ایده آل به دست آوردن نسبت بالاتر DHA به EPA، که هر دو نوع در اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

1. مخمر سنت جان یکی از داروهای گیاهی ضد افسردگی
مخمر سنت جان یک گیاه است که بومی اروپا، آسیای غربی و شمال آفریقا است. اروپایی ها به طور معمول قرص سنت جان را به عنوان راهی برای درمان افسردگی مصرف می کنند اما FDA برای درمان این بیماری این گیاه را تایید نکرده است.

مصرف مخمر سنت جان با افزایش میزان سروتونین در بدن ارتباط دارد. سروتونین یک ماده شیمیایی حساس در مغز است که در افراد مبتلا به افسردگی اغلب کم است. تعدادی از داروهای ضد افسردگی با افزایش میزان سروتونین در مغز کار می کنند.

طبق گفته موسسه ملی بهداشت (NIH) سنت جان ممکن است به افسردگی خفیف تر کمک کند اگر چه اثرات آن به طور قطعی ثابت نشده است.

بررسی 2008 از 29 مطالعات در مورد مخمر سنت جان نشان می دهد که این گیاه به همان اندازه برای درمان افسردگی خفیف تا متوسط به عنوان داروهای ضد افسردگی

موثر است با این حال منجر به عوارض جانبی کمتر می شود. از سوی دیگر، مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه ملی NIH دو تحقیق جداگانه را تأیید کرد که نشان داد که برای درمان افسردگی بهتر از پلاسبو نیست.

علاوه بر مصرف مکمل های ماهی، برای دریافت اسیدهای چرب امگا 3، می توانید مقدار ماهی هایی که می خورید را نیز افزایش دهید. خوردن ماهی سه بار در هفته می تواند اسیدهای چرب امگا 3 را بدون کمک مکمل افزایش دهد.

در نظر داشته باشید که برخی از ماهی ها می توانند سطح جیوه بالا داشته باشند. اینها شامل اره ماهی، ماهی خاویار ، ماهی خال مخالی هستند. اجتناب از اینها به نفع ماهی هایی با سطوح پایین تر جیوه مانند ماهی تون کنسرو، ماهی سالمون، ماهی قزل آلا آب شیرین و ساردین.

داروهای گیاهی ضد افسردگی

 

داروهای گیاهی ضد افسردگی


6. روی از داروهای ضد افسردگی گیاهی
روی یک ماده مغذی است که با توابع ذهنی مانند یادگیری و رفتار مرتبط است. با توجه به تجزیه و تحلیل در روانپزشکی زیستی، سطوح پایین روی خون با افسردگی همراه است.

طبق نظریه علوم اعصاب تغذیه، دریافت روزانه 25 میلیگرم روی در روز به مدت 12 هفته می تواند به کاهش علائم افسردگی کمک کند. مصرف مکمل های روی می تواند مقدار اسیدهای چرب امگا 3 در بدن را نیز افزایش دهد.

داروهای گیاهی ضد افسردگی

3. زعفران از داروهای گیاهی ضد افسردگی
زعفران یک ادویه است که از یک قسمت خشک شده از زعفران، یک گل از خانواده iris است. براساس یک مطالعه در مجله پزشکی جایگزین، مصرف کلاله زعفران (پایان برچه یا ساقه شبیه به میله در گل) اثبات شده است که در درمان افسردگی خفیف تا متوسط موثر است.

داروهای گیاهی ضد افسردگی


4. SAM-e
SAM-E مخفف S - آدنوزیل متیونین است. این مکمل به عنوان یک شکل مصنوعی از مواد شیمیایی تقویت کننده حالت طبیعی بدن طراحی شده است. طبق گفته Clinic Mayo، SAM به عنوان یک مکمل در ایالات متحده مورد توجه قرار می گیرد FDA آن را دارو نمی داند.

شما نباید SAM همراه با داروهای ضد افسردگی مصرف کنید. همچنین باید بدانید که SAM-E اگر شما بیش از حد مصرف کنید می تواند اثرات سلامتی مانند ناراحتی معده و یبوست ایجاد کند.

داروهای گیاهی ضد افسردگی


5. یکی از داروهای گیاهی ضد افسردگی فولات است
ممکن است ارتباط بین سطح پایین اسید فولیک (شکل مصنوعی فولات) و افسردگی وجود داشته باشد. مصرف 500 میکروگرم اسید فولیک با بهبود اثربخشی داروهای ضد افسردگی مرتبط است.

یکی از راه های افزایش سطح فولات شما این است که روزانه غذاهای غنی از فولات مصرف کنید. این شامل لوبیا، عدس، غلات غنی شده، سبزیجات برگ سبز تیره، دانه های آفتابگردان و آوکادو است.:: بازدید از این مطلب : 26
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()